שתי אצבעות על הדופק

השיעור הכי קשה והכי פשוט בחיים - אב כל השיעורים

זה הפרק הראשון של הסדרה. זה אולי השיעור הכי קשה בחיים ועם זאת הכי פשוט. זה אולי גם השיעור הכי חשוב בחיים, בטח בשלב קריטי זה אליו הגענו, האנושות כקולקטיב, שלב שלא בטוח שנשרוד בכלל אם נתעלם מהמהות שהשיעור הזה מקפל בתוכו.

זה השיעור הראשון וזה השיעור האחרון וזה כל השיעורים שבין הראשון לאחרון גם יחד.

הוא קשה כי הוא עוסק במופשט, במשהו שלמעשה אין לו מילים. והוא פשוט, כי לא צריך לעשות בעצם שום דבר, לא צריך לקבל שום דבר, לא צריך "להוסיף מבחוץ" שום דבר, מהסיבה הפשוטה שכבר יש לנו את זה... תמיד היה לנו.

על רגל אחת: השיעור הראשון מחזיר אותנו הבייתה, מחזיר את בעל הבית לתוך ביתו. זה שיעור שמפתח קשב עמוק ורגישות מאוד גבוהה, לעצמנו ולסביבה. זו קומת הבסיס שבלעדיה הבודהיזם לא יכל לצמוח, שום אמן לחימה לא יכל לעבור את היום בשלום. זה הסוד של אנשי העסקים המצליחים ביותר בעולם, של האמנים מלאי ההשראה הפוריים בעולם, של הספורטאים הוירטואוזים בעולם. זה הסוד של ההורים הכי טובים והכי רגישים שיש. זה אולי סוד כל הסודות. וכאמור, כולנו כבר יודעים אותו ;)

מובן שיש לנו מלא דרכים להפריע למתנה שהוא מקפל בתוכו. לכן, העלילה שוב מסתבכת. אבל כשמוכנים לאמץ כמה הרגלים מוארים, הוא הופך לטבע.

אז... רוצים להבין על מה לעזאזל אני מדבר? יאללה, קיפצו עמי למים :)

נ"ב
הארה לשיעור ספציפי זה בלבד: אם זה השיעור שבחרתם לרכוש בתור טסט מייצג לסדרה כולה – רישמו לעצמכם כי יש משהו מאוד שונה בין השיעור הזה לבין יתר השיעורים, גם מבחינת הנושא וגם מבחינת האופן שאני מעביר אותו... בכוונה תחילה... או במילים אחרות: אל תגידו "לא ידעתי" :)

צפייה מהנה!


המנחה


גילבר רובננקו דיין
גילבר רובננקו דיין

מטפל באנשים ומורה מ-1998. מלמד, מעביר הרצאות ומנחה סדנאות, בארץ ובאירופה. מתמחה ברפואה סינית, תקשור והדרכה תודעתית ("כירורג נפש").
פרטים בהרחבה, כאן >>> gilbarhealth.com


פרק לצפייה


  First Section
Available in days
days after you enroll

יאללה מתחילים עכשיו