צ'חרר אחי

הדרך הקצרה ביותר לדפדף הלאה בלי לאבד דבר, רק להרוויח

אם יש משהו שיכול להטריף בנאדם שלא מצליח להרפות ממחשבה טורדנית או מפלוטנר רגשי מאמלל, זה להגיד לו: נו יאללה, אחי, מה אתה נתקע? צ'חרר! דפדף הלאה ותתקדם כבר!

איך איך איך? משתגע אותו מתאבסס. כמה קל להגיד וכמה קשה לבצע. אני לא מצליח. זה חשוב לי מדי. זה מטריד אותי מדי. אני זורק את זה מהחלון וזה חוזר מהארובה. פשוט לא נותן לי מנוח!

מכירים?...

אבל, ישנה דרך. ולא סתם דרך. ישנה דרך קצרה ויעילה שאני מציג בפרק זה, שהיא זיקוק של אינספור פרקטיקות ל"שחרור" מסוג זה. זו דרך שאם מחליטים לעבור אותה, בכוונה תחילה, תמיד קורים שני דברים נפלאים לפחות, ובדרך כלל גם שלושה:

1. משתחררים בשעה טובה מהאובססיה ופשוט נהיה שקט.

2. מקבלים אל תוך אותו שקט תובנות מדויקות, הייתי אומר "מתוקשרות", וברמות הכי גבוהות שיש, על הצעד הבא בתהליך. בפשטות: מה כדאי לעשות, מה לא לעשות, איך להתקדם הלאה בצורה המושכלת ביותר.

3. צ'ופר מהמהנדסים של היקום: כשמתרחש שחרור מלא, קורה הרבה פעמים מעין קסם במציאות עצמה, קסם שכמו נענה לעובדת השחרור: הבעיה נפתרת... כמו מאליה. או, לחלופין, קורה פתאום משהו בחיים, סמוך לחוויית ה"שחרור", איזה מידע חיוני שקודם לא הגיע, איזה טלפון שמצלצל פתאום, מסר מאדם או מהעיתון או מהרדיו וכולי; משהו-כלשהו שהיה נחוץ לנו כמו אוויר לנשימה כדי להתקדם ושמקרב אותנו כעת לשלב הבא, בצורה נעימה הרבה יותר, מוארת הרבה יותר.

או בקיצור, חברות וחברים, קבלו את: אמנות השחרור (בהחלטה)!

צפייה מהנה...


המנחה


גילבר רובננקו דיין
גילבר רובננקו דיין

מטפל באנשים ומורה מ-1998. מלמד, מעביר הרצאות ומנחה סדנאות, בארץ ובאירופה. מתמחה ברפואה סינית, תקשור והדרכה תודעתית ("כירורג נפש").
פרטים בהרחבה, כאן >>> gilbarhealth.com


פרק לצפייה


  First Section
Available in days
days after you enroll

יאללה מתחילים עכשיו