תודעת חלל

הסיבה האמיתית לעומס בחיינו והדרך לשחרור

פרק זה מתכתב בעיקר עם הפרק הראשון אבל מכיוון קצת אחר.

אנשים חושבים שהסיבה לתחושת הבעייתיות בחייהם, בגלל עניין כזה או אחר שקורה עכשיו, היא בשל תוכן העניינים. כלומר, הם חושבים שאם קרה להם משהו, שאם משהו לא עובד כשורה, אז זו הסיבה למצוקה שלהם, בעצם הפרטים עצמם. אבל האמת היא שתוכן בעיותינו מעולם לא היווה הסיבה האמיתית לתחושת הבעייתיות בחיינו. מה גם שזו התחושה עצמה שמפריעה לנו לפתור את החידות השונות שפקדו אותנו, דבר שהופך את כל הסיפור למן לופ סגור ואכזרי שכזה.

רוצים לדעת מה כן סיבת השורש? וחשוב מזה, רוצים מהלך פשוט ויעיל שהופך את החוויה – כל חוויה – בבת אחת ממטרידה ו"בעייתית" ל"סבבה", וזאת בלי להקל ראש בעניין עצמו שעל הפרק כלל. אם כבר, הייתי אומר, שההפך... אם כבר, זהו מהלך שמייצר את התנאים הנכונים, המיידים, לחופש מתחושת הבעייתיות וסולל את הדרך המהירה ביותר למציאת פתרון שלם.

צפו בפרק הבא על הקסם שנקרא לצורך העניין "תודעת חלל", מושג שטבע אקהרט טולה בהשראת הזן-בודהיזם. צפו ואמצו את אחד ההרגלים החשובים ביותר שכל המוארים והמוארות הגדולים והגדולות אימצו אל חייהם, בין אם זה גוטמה סידהרתא "הבודהה" עצמו או ישוע מנצרת או להבדיל אושו בזמנו ואקהרט טולה או ביירון קייטי בני זמננו.

צפייה מהנה!


המנחה


גילבר רובננקו דיין
גילבר רובננקו דיין

מטפל באנשים ומורה מ-1998. מלמד, מעביר הרצאות ומנחה סדנאות, בארץ ובאירופה. מתמחה ברפואה סינית, תקשור והדרכה תודעתית ("כירורג נפש").
פרטים בהרחבה, כאן >>> gilbarhealth.com


פרק לצפייה


  First Section
Available in days
days after you enroll

יאללה מתחילים עכשיו