ברוכים הבאים לעונת הבכורה של סדנת המופת של המילנייה "הרגלים של מוארים, הוידאו" – סדנה מצולמת, בת עשרה חלקים, שהקלטתי בינואר 2018 לרווחת הכלל.

הי... שמי גִילבַּר, ואני מטפל באנשים ומורה מזה 22 שנה. כמו כל הסדנאות לבית "הרגלים של מוארים" גם את הסדנה שלפניכם תכננתי בקפידה ובאהבה רבה, במיוחד עבור אנשים שמעוניינים 'לעשות עבודה' אבל מרחוק. קיבלתי את התעוזה ליוזמה הזו בעקבות הצלחתה המסחררת-משהו של יוזמה קודמת שלי, סדנה בהתכתבות הקרויה "הרגלים של מוארים – 13 משימות כתיבה משנות חיים". יש כבר במצטבר לבית "הרגלים של" למעלה מ-150 משתתפים פעילים מרגע שעלינו לאוויר – יוהו! – וכל הזמן מצטרפים חדשים, שזה פשוט מדהים.

(פרטים נוספים בתפריט הראשי)

טוב נו
+++++

עשרת הפרקים המצולמים שלפניכם מדגימים ישר ולעניין, כיצד ניתן בקלות יחסית ובזמן שיא להפוך למנהלים מאשר מנוהלים בכל שטחי חיינו; כיצד לחשוב, ממש כך, בצורה חדה ובהירה ובביטחון גמור; כיצד לשאוב מתוך הרגע את הכוח הטמון בו; כיצד לייצר קשב ברמה גבוהה, קשב מהפנט, כמו סוג של מכשפים; כיצד לייבא שמחה ואהבה בכל תנאי, בכל מזג אוויר; כיצד לעצב את כלל חוויותינו השוטפות כרצוננו, להוביל את חיינו מתוך החזון הכי גבוה שלנו; כיצד להיפטר מדפוסים מעכבים באשר הם; כיצד להיגמל בקלות יחסית מהתמכרויות למיניהן; כיצד להפסיק, ובהחלטה, מחשבות טורדניות ולופיים רגשיים מאמללים; כיצד להתחבר לתקשור ולהשראה עמוקה ובכך להפוך ליועצים הטובים ביותר של עצמנו; כיצד למוסס פחדים, פוביות, חרדות, דיכאונות, דאגות, חששות וכעסים מיותרים, ובאופן כזה שהוא טבעי ונעים למערכת; ברמת הבינאישית – כיצד לגשר בין מחלוקות ומתוך חיוך; ברמה העסקית והקרייריסטית, כיצד לבצע פעולות שבהכרח מקדמות שפע; ועוד ועוד ועוד.

מה קורה פה הלכה למעשה
+++++++++++++++++++

כל פרק מהסדנה גם עומד בזכות עצמו וגם מהווה חלק ממהלך שלם הגדול מסך חלקיו. כל פרק הוא טעימה מזוקקת מתוך אמנות הטיפול ההוליסטי וההדרכה התודעתית שאני מתמחה בהן מזה יותר משני עשורים. אני חושף כאן עקרונות, כלים וטכניקות משלל פרקטיקות, ומשלב מגוון נרחב של עולמות תוכן, ביניהם: הרפואה הסינית העתיקה והיפנית שצמחה מתוכה, אמנויות הלחימה מן המזרח הרחוק (בפרט אייקידו), הבודהיזם (בפרט הטיבטי), הקבלה היהודית (בצד המעשי שלה), הנצרות (בצד המיסטי שבה), משנתם של אקהרט טולה וביירון קייטי, ועוד ועוד.

את כל הטריקים המוארים והמאירים הללו, כל המפתחות והסודות המקצועיים שאני חולק כאן עם הצופים – אפשר, וזה גם פשוט כיף, לחבר מיד אל ההתנהלות השוטפת שלנו, אם בבית, בעבודה, עם הילדים, עם בני הזוג, בכל מקום ואתר וללא צורך ביגיעה מיותרת ו/או ברקע מקדים בתחומים אלה.

אני מדבר בסדרה על סקס, על כסף, על הורות, על יחסים רומנטיים, על יחסים עם קולגות ועל יחסים בכלל, על בריאות הגוף ועל בריאות הנפש – על כל הדברים היומיומיים, הארציים והרוחניים גם יחד, החשובים לכולנו בלי יוצאים מן הכלל. את כל התוכן העשיר הזה ליקטתי לרווחת הצופים מפסגותיהן של מגוון תרבויות, כאמור, ואני משתדל להגישו בישירות ובגובה העיניים ונמנע ככל הניתן מז'רגון מקצועי/נישתי ומדוגמות קשיחות, מסורבלות לעייפה ו/או "סתם" חפיפניקיות.

למה?
+++++

מטרתי כמטפל וכמורה מזה 22 שנה – תמיד – היא לעזור לאנשים לבסס במהירות, החל מרגע זה, בריאות שלמה ויציבה, חיים של יצירה וסיפוק שנובעים מתוך שמחה גדולה. אני מאמין שלכל אדם מגיע לקחת חלק רק ביחסים בינאישיים מכבדים ומתגמלים; שלכל אדם הפוטנציאל לפעול מתוך ולהנות מ- יכולת הכלה רגשית גבוהה של כל סיטואציה באשר היא, דחף והתלהבות בעיסוק, בהירות וגמישות במחשבה, שפע חומרי, ועוד ועוד. אני חושב שזו זכותו הטבעית של כל אדם לחיות במלוא הדרו. אני יודע שזה אפשרי עבור כל אדם, בתנאי כמובן שישנה נכונות לעשות קצת עבודה ולשנות הרגלים אם יש בכך צורך.

או במילה קצרה וזוהרת אחת: אור.

למי זה מתאים
+++++++++++

הסדנה המצולמת שלפניכם מתאימה במיוחד לאנשים סקרנים, יצירתיים, כאלה שלא מוכנים לקפוא על השמרים ושאוהבים תמיד להתפתח ולהתפתח בטוב... היא מושלמת, אני מאמין, לאנשים שסולדים מעבודה סיזיפית על מה שמכונה מגרעות, חולשות וחוסרים למיניהם, אלא פשוט מרגישים שהם חייבים כבר "להתפוצץ" מבפנים עם כל הטוב שהם נושאים בקרבם מבטן ומלידה וצברו במהלך חייהם.

כמו כן, ברמה הטכנית לגמרי, הסדנה המצולמת שלפניכם היא פתרון יעיל ומרענן לכל אלה שעייפו כבר מטיפולים למיניהם ומ"חפירות" מעגליות ב'עצמי' או שאפילו איבדו כבר אמון בתהליכי שינוי ו/או מפונקציית המטפל. לכל הפחות, היא מתאימה לאנשים שהיו מעוניינים בעבודה אתי אך מתקשים להתנייד מאלף ואחת סיבות, ו/או ש"סתם" מעדיפים להישאר רוב היום בפיג'מה (שאין לי מה לומר על זה כי פיג'מה זה ערך עליון מבחינתי :)).

יקרות ויקרים! אין באמת אנשים מוארים או לא-מוארים בעולם. יש רק בורות/מודעות בדרגות משתנות. יש רק אוסף הרגלים שגורם לנו לסבך ולהסתבך לעומת אוסף הרגלים (הרגלים מוארים), שגורם לחיים שלנו להיראות יותר ויותר כמו גלישה מתמדת על גלים. מגל לגל. מכיף לכיף. מסיפוק לסיפוק. ובערבו של יום, לבחירות שאנחנו עושים, להרגלים שאנחנו מוכנים לבסס במודע, יש משקל מכריע.

אשמח לשיתופים ברשת אם אהבתם, זה מאוד יכול לעזור. אשמח לפידבקים על הסדנה עצמה, לשאלות ולקושיות אם יש על תוכן הדברים, וכמובן, אמן שנזכה להכיר גם בעולם הממשי!

תודה רבה שהצטרפתם למסיבה הקטנה שלי...

צפייה מהנה!
גילבר

לבחירת הפרקים גללו מטה או גשו לתפריט הראשי