מתנת הבחירה

מתכון העל לקבלת החלטות חשובות בחיים

אנשים באים אליי לקליניקה. הם רוצים ייעוץ. אולי בשיחה. אולי לקבל ממני תקשור. הם נמצאים לפני צומת. הם צריכים מבחינתם לקבל איזו החלטה חשובה, גורלית ממש: האם לעזוב את הדירה הנוכחית או להישאר בה? האם לעבוד על היחסים עם בן הזוג או אולי הגיעה העת להיפרד? האם להשקיע בעסק הזה או לא? ועוד ועוד ועוד. הם באים אליי, ושואלים אותי: תגיד, מה לעשות?!

אבל אסור, אסור לענות על שאלות שכאלה. לאף אדם אין זכות לקבל החלטה במקום מישהו אחר, ובינינו מי רוצה האחריות הזו על הראש שלו? משום שזכות הבחירה היא הזכות הכי גבוהה שקיבלנו כשהחלטנו להיות בני אדם, אי-שם, מתישהו, אולי בעולמות גבוהים. זכות הבחירה היא מתנה, ה-מתנה שקיבלנו, ואסור לגזול מבנאדם את הכוח הזה שלו.

מה כן? ישנה דרך לבירור ההחלטה שעל הפרק. ישנה דרך נאורה לבחון כל בחירה ערב החלטה בתבונה רבה. כך שאם מתקיימים התנאים, תנאי מתכון העל לצורך העניין, זו תהיה בחירה מבורכת שתוצאותיה טובות ורצויות, או שלכל הפחות יהיו ברשותנו כל האמצעים החיוניים להתמודדות עם ההשלכות של בחירתנו. WinWin situation...

את המתכון המואר הזה, מתכון העל הזה, אני מלמד כבר יותר מעשור – בכיתות, בקליניקה, באחד על אחד. פעם אחר פעם אחר פעם הוא מסתבר כמתכון מנצח. יש לי תלמידה אחת אפילו שהדפיסה אותו בענק והוא מעטר דרך קבע את חדר הישיבות בחברה שלה, כאילו, הפך לסוג של המנון בחברה על פיו מתקבלות החלטות עסקיות חשובות שם. עד היום אני מקבל רק תודות ותשבוחות על הדיוק והפשטות שבו.

האם הגיע גם הזמן שלכם ללמוד אותו? מוזמנים בשמחה...

צפייה מהנה!


המנחה


גילבר רובננקו דיין
גילבר רובננקו דיין

מטפל באנשים ומורה מ-1998. מלמד, מעביר הרצאות ומנחה סדנאות, בארץ ובאירופה. מתמחה ברפואה סינית, תקשור והדרכה תודעתית ("כירורג נפש").
פרטים בהרחבה, כאן >>> gilbarhealth.com


פרק לצפייה


  First Section
Available in days
days after you enroll

יאללה מתחילים עכשיו